banner462
İLÇE HABERLERİ:
Çayırova'dan Engelliler Gününe Özel Anlamlı Bir Program

04 Aralık 2018 Salı 15:13

Geçtiğimiz haftalarda hizmete sunulan Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nde birbirinden güzel ve anlamlı bir etkinlikle Engelliler Gününe özel bir programa imza atan Çayırova Belediyesi, bireysel farklılığı olan genç ve yetişkinleri sosyal bir aktivitede bir araya getirdi. İlizyon gösterileri, Çayırova Belediyesi Müzik Korosu Konserleri ile renklenen programda çocuklara özel çeşitli etkinliklerde gerçekleştirildi.

 

Demirci, “Engelsiz Bir Şehir İçin Çalışıyoruz”

 

Bireysel farklılığı olan vatandaşların sevgi ve saygıyı her zaman hak ettiklerini belirten Demirci, toplumun en önemli görevinin bu olduğunu ve her engelin sevgiyle aşıldığını unutmamak gerektiğini söyledi. Demirci, “Hükümetimizin özel kardeşlerimize yönelik yapmış olduğu devrim niteliğindeki  projelerin yanı sıra biz de belediye olarak engelsiz şehir oluşturmak için büyük gayret sarfediyoruz. Engelli vatandaşlarımız için her türlü engeli ortadan kaldırmaya, onların hayatını kolaylaştırmaya, daha yaşanabilir şehirler ortaya çıkarmaya yönelik çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Sağlık, eğitim ve benzeri her türlü hizmete kolayca ulaşmaları için EKM Birimimiz ve tam teşekküllü engelli araçlarımızla hizmetinizdeyiz. Engelli öğrencilerimizin okula ve her türlü eğitim ihtiyacına erişmesi için servis hizmetleri veriyoruz. Onlara haklarıyla ilgili bilgilendirmede bulunuyor, kamu idarelerinde rehberlik hizmeti sunuyoruz. Akülü araç temin ediyoruz. Ayrıca şehrin belirli yerlerine yaptığımız şarj istasyonlarıyla hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bu hizmetlerimizi artırarak ve çeşitlendirerek devam ettireceğiz. Özellikle engellilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatın içinde daha çok olmaları yönünde projeler yapacağız.” dedi.

 

“Hareketle Kaldır Engelleri Projemizle Çocuklarımıza Spor Eğitimi Veriyoruz”

 

Çayırova Belediyesi’nin her zaman bireysel farklılığı olan vatandaşların yanında ve hizmetinde olduğunu ifade eden Demirci, “Hareketle kaldır engelleri projesiyle otizm ve down sendromlu 35 öğrencimize spor yapma imkanı sunuyoruz. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ve Beyaz Ay Derneğimizle işbirliği içinde uzman eğitmenlerimizle hizmet veriyoruz. Sporla birlikte sağlıklarını, özgüvenlerini kazanıyorlar. Sosyalleşiyorlar.” diyerek sözlerine yeni bir projenin müjdesi ile devam etti.

 

Demirci, “Engelsiz Bir Yaşam Merkezi Oluşturacağız”

 

“Yeni bir Engelsiz Yaşam Merkezi kurmak için çalışmalara başladık. Projesini çizdik. İçerisinde günübirlik kreşiyle, mesleki, sanatsal ve beceri kurslarıyla, spor ve kültür salonlarıyla, özel parkıyla, sosyal hizmet merkeziyle tam teşekküllü bir Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ilçemize kazandıracağız. Her şeyin üstesinden gelebiliriz. Yeter ki kalplerde, gönüllerde, zihinlerde engellerimiz olmasın. Bunun yerine sevgi ve hoşgörü olsun. Hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Sosyal hayatın içinde var olduklarında, fırsat verildiğinde, çok güzel şeyler ortaya koyabileceklerini hepimiz biliyoruz. Ayrıca bu akşam burada sosyal sorumluluk projesi kapsamında hedef gelecek liderlik projesi öğrencilerimizle de birlikteyiz. Onlar bizim umudumuz olan gençlerimiz. Üniversiteler ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içinde onlara güzel bir gelecek hazırlamak için de gayret sarfediyoruz. Siz özel kardeşlerimizin ve fedakar ailelerimizin 3 aralık dünya engelliler gününü canı gönülden kutluyorum. İnşallah önümüzdeki yıl engelliler günümüzü yeni Yaşam Merkezi’mizde kutlayacağız. Hepinizi Allah’a emanet ediyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diyen Demirci, tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

 

Kaymakam Hasan Gözen, “Son 15 Yılda Çok Önemli Atılımlar Oldu”

 

Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin ardından söz alan Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, “Bugün burada çok anlamlı bir programda buluştuk. Öncelikle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyorum. Özellikle ülkemizde son 15 yılda engelli çocuklarımız ve vatandaşlarımızla ilgili, engelli aileleriyle ilgili gerçekten çok güzel uygulamalar hayata geçirildi. Sizlerinde bildiği gibi 15 yıl öncesinde bireysel farklılığı olan vatandaşlarımız gerek sosyal hayatta gereksede diğer konularda hep sıkıntılar yaşıyorlardı. Bu güne baktığımızda bu sorunlar ortadan kaldırılmış ve artık sosyal yaşama özel kardeşlerimiz daha da çok katılmaktadır. Farkındalığın ve bilinç düzeyinin arttığı son 15 yılda devletimiz her türlü imkanı sunmaktadır. Bizlerde kent inşa ederken bu yönde önemli adımlar atıyoruz. Belediyemizin yapmış olduğu projelerde buna özen gösteriyoruz.” dedi.

 

Selamlama konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Şevki Demirci, tüm misafirleri masalarında ziyaret etti. Burada bireysel farklılığı olan çocuklar, vatandaşlar ve aileleriyle uzun uzun sohbet eden Demirci, programda özel bir emek harcayan Hedef Gelecek Liderlik Eğitimi Projesinin gençleriylede bir araya geldi. Demirci, gençlere katılım ve emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

TAHİR BÜYÜKAKIN'DAN AÇIKLAMA :DİLOVASI TAŞINIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, adı “kanser ovasına” çıkan Dilovası’nın...

Haberi Oku