banner406
Dünya Gençler Satranç Şampiyonası Gebze'de Yapılacak

01 Kasım 2017 Çarşamba 09:36

banner401

Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşmesi kararı alınan 2018 Dünya Gençler Satranç Şampiyonasının Gebze’de düzenlenmesi için Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay tarafından protokol imzaladı. Şampiyona 4-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Gebze’de gerçekleştirilecek.

Gebze önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2018 Dünya Gençler Şampiyonası 4-16 Eylül 2018 tarihinde Gebze’de gerçekleştirilecek. Bu önemli organizasyon için imzalar, düzenlenen protokolle atıldı. Gebze Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlenecek 2018 Dünya Gençler Satranç Şampiyonasına ilişkin hazırlanan protokolü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve TSF Başkanı Gülkız Tulay düzenlenen törenle imzaladı. İmza törenine Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Muzaffer Çintimar, Gebze Belediye Başkan Yardımcıları Engin Güzel ve Sadık Albayrak, TSF Yönetim Kurulu üyeleri İslam Yücel ve Özgür Solakoğlu, Gebze Gençlik Spor ilçe Müdürü Gökhan Yavaşer de katıldı.


Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay imza töreninde gerçekleştirdiği konuşmasına, satranca verdiği desteklerden dolayı Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkür ederek başladı. Tulay, “Gebze’de düzenlenecek olan Dünya Gençler Satranç Şampiyonası, Dünya Satranç Federasyonunun en önemli faaliyetlerinden biridir. 20 yaş altı dünyanın birçok ülkesinden gençlerin geleceği ve 12 gün sürecek olan şampiyona son derece önemli bir faaliyet. Gebze daha önceki yıllarda da oldukça önemi satranç turnuvalarına ev sahipliği yapmış bir kent bu anlamda bizlere verdiği destekten ötürü Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e bir kez daha çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker konuşmasında 2018 Dünya Gençler Satranç Şampiyonasının Gebze’de yapılmasından duydukları memnuniyeti ifade etti. Başkan Köşker, “Gebze birçok önemli satranç turnuvasına geçtiğimiz yıllarda ev sahipliği yapmış bir kent. Bu anlamada 2018 Dünya Gençler Satranç Şampiyonasının kentimizde gerçekleşecek olması bizleri mutlu ediyor. Gebze dünyada sanayisi ile bilinen bir kent. Bu tür organizasyonlarla kentimiz dünyada sportif faaliyetle de tanıtılmış olacak. Gebze her geçen gün büyüyen ve genç nüfusu oldukça fazla olan bir kent. Gençlerimize sahip çıkma noktasında bizlerde üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Satranç sporu bu anlamda oldukça önemli. Gebze Belediyesi olarak açtığımız kurslarımızda 8 bin çocuğumuzu satranç sporu ile tanıştırdık ve okullarımızda satranç sınıfları oluşturduk. Burada gerçekleşecek olan şampiyona bu anlamada bizler için ayrı bir önem kazanıyor” ifadelerini kullandı. Protokol imza töreni karşılıklı imzaların atılmasının ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

banner402
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Judoculardan 10 Türkiye Derecesi
Türkiye Judo Federasyonunun ikinci yurt içi organizasyonu olan Spor Toto Gençler Türkiye Şampiyonası Ankara’da...

Haberi Oku