banner392
Şehir Tiyatroları’ndan şenlikte kukla oyunu

20 Nisan 2017 Perşembe 11:09

 Kocaeli büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Şenliği’nde birbirinden renkli ve eğlenceli etkinlikler çocukları bekliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları da iki kukla oyunuyla çocukların neşesine neşe katacak.

 

ÇOCUK ŞENLİĞİ KAPSAMINDA

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde 21-23 Nisan tarihleri arasında yapılacak 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Şenliği’nde Şehir Tiyatroları’nın Beyaz Tay ve Mahallenin Neşesi isimli kukla oyunları çocuklarla buluşacak. Beyaz Tay, 22 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te, Mahallenin Neşesi ise 23 Nisan Pazar günü saat 14.00’te fuar alanında kurulacak kukla tiyatrosu sahnesinde izlenebilecek.

 

BEYAZ TAY VE MAHALLENİN NEŞESİ

Şehir Tiyatroları’nın çocuklar için sergileyeceği oyunları konusu ise şöyle; Beyaz Tay; bir çift kanada ve bir boynuza sahip genç bir taydır. Diğer atlardan farklı bir görünüşü olduğu için utanmaktadır. Peri kızı ile tanışmasının ardından çıkacağı yolculukta, karşılaşacağı olaylar ve karakterler onun kendisini yeniden keşfetmesini sağlayacaktır. Mahallenin Neşesi; Her zamanki iş arayan Hamdi, mahalleye gelen Karagöz-Hacivat gösterisinden etkilenir ve İsmail’in fikriyle kapı kapı dolaşıp mani söyleyip bir taraftan da tef çalarak bahşiş toplamaya karar verir. İşler yine Hamdi’nin istediği gibi gitmez, Mahalleyi rahatsız edip kızdıran Hamdi, yine bu durumdan da İsmail’in sayesinde kurtulur.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Yöresel Kültürlerimize Sahip Çıkıyoruz
Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci ve yönetimi ile bir araya...

Haberi Oku