banner366
GÜNDEM:
'Anadolu ruhu mayamızda var”

14 Şubat 2019 Perşembe 09:16

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İl Başkan Vekili Mikdat Aydın ile birlikte MHP Gebze İlçe Başkanlığı’nı ve Gebze Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Büyükakın’ı MHP İl Başkan Vekili Murat Yılmaz, Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural, İl ve İlçe yöneticileri karşıladı. MHP’nin yeni Gebze ilçe yönetiminin hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Büyükakın, “Alpaslan’dan başlayan Anadolu ruhu lazım olduğunda çıkıyor, bu ruh hepimizin mayasında var. Bizimde varlık sebebimiz milletimizi bu ruhla yaşatmak. Milletler ruhlarıyla yaşar, ruhu olmayan milletlerin yaşama şansı da yok” dedi.

O ruhu unutmadan bu memlekete hizmet etmek gerektiğini de kaydeden Büyükakın, “Aleme nizam vermek özetle bizim ceddimizin de bizim de ortak çizgimiz. Önümüzdeki seçimlerde de bu ruhu yaşatmak için çalışacağız. Bunun bir beka meselesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Yönetici yerli ve milli değilse, bu topraklarla ilgili derdi yoksa, köprü yapmış, yol yapmış bir ehemmiyeti yok. Biz hiçbir zaman vatansız olmadık, bu milletin evlatları her zaman hür bir şekilde yaşamayı bildi. Yok oldu dediklerinde küllerinden doğdu. Çanakkale’de Dumlupınar’da yaşananları biliyorsunuz. Bu millet hiçbir zaman düşmana teslim olmayacak. Siyasi hesapları bir kenara bırakarak memleket için ne gerekiyorsa yapacağız. Liderlerimiz beka için bir karar verdiler, biz bu karara gönül rızasıyla uyacağız, geriye kalan teferruattır” diye konuştu.

Belediye başkanlığı ile ilgili bilgi ve beceriye sahip olduğunu da kaydeden Büyükakın “10 yıl belediyede çalıştım, valilik yaptım. Bu şehrin her noktasından haberimiz var. Yetkin arkadaşlarla çalışınca bu kenti daha güzel bir kent yaparız. Artık marka şehirler ön plana çıkmaya başladı. İnsanların burada yaşamaktan mutlu olacağı bir şehir yaratmak için el birliğiyle bu memleketi yükselteceğiz. Evlatlarımıza bu memleketi gururla bırakacağız” ifadelerine yer verdi.

ÜLKÜCÜLER İLE OCAK’TA BULUŞTU

Büyükakın daha sonra Gebze Ülkü Ocakları Şubesi’ni ziyaret etti. Ocak Başkanı Ahmet Çağrı Şakar, Büyükakın’ı “Evinize hoş geldiniz” diye karşıladı. Ülkü Ocağı’ndaki gençlerle de sohbet eden Büyükakın, Cumhur İttifakı’nın önümüzdeki seçimlerde başarıyla çıkacağını söyledi. Önümüzdeki dönemde gençleri geleceğe hazırlamak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyen Büyükakın “Okullara kuracağımız kodlama ve robotik sınıflarıyla gençlerimizin çağı yakalamasını sağlayacağız” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Haluk hocayı dualarla uğurladık
İsmail Kahraman makale.

Haberi Oku