banner328
GÜNDEM:
Dünya 1.'sinden Başkan Demirci'ye Ziyaret

03 Kasım 2017 Cuma 15:58

HSBC Grubunun Londra’daki merkezinde düzenlenen ve 11 ülke finalistinin arasından birinci olarak hem Çayırova’yı hem de Türkiye’yi temsil eden genç kaşifler, “Su Tasarrufu” ve “Suya Erişim” konularında farkındalık kazandırdı.

11 Ülke Arasında Dünya Birincisi Çayırova’dan

3 yıldır düzenlenen ve finalinde her yıl 11 ülkenin mücadele ettiği Su Kaşifleri Programının bu yılki birincisi Ahmet Yesevi İlkokulu oldu. Suyun toplumsal alandaki önemi, evde, okullarda, kurumlarda ne gibi tasarrufların yapılabileceği ve suya erişimin nasıl sağlanabileceği alanında düzenlenen yarışmada Dünya 1.’si olarak Çayırova’ya değer katan öğrenciler başkan Demirci’ye proje hakkında bilgiler verdi. Aralarında Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerinde bulunduğu 11 ülkenin katılımıyla düzenlenen yarışmada “Su Tasarrufu” ve “Suya Erişim” konularındaki çalışmalarını anlattıklarını ve fikirlerinin icraata dönüştüğünü aktaran minik kaşifler, öncelikle kendi okullarında, aile içerisinde ve çevrelerinde su bilinci oluşturma adına çalışmalarını sürdüreceklerini belirttiler.

Demirci, “Başarınız Gurur Verici”

Minik su kaşiflerinin başarısının gurur verici olduğunu ve bu anlamda tebriklerini sunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, çocuklara kitap hediye etti. Başkanlık makamındaki ziyarette çocuklarla yakından ilgilenerek belediye olarak desteklerinin artarak devam edeceğini açıklayan Demirci, “Dünyadaki en temel enerji kaynaklarından birisi sudur. Doğanın biz insanlara sunduğu en etkili, en basit ve en yan etkisiz ilaç olan su canlılık ve hayattır. Bu bilinçle suyun tasarrufu ve suya erişim konuları bizim içinde önemli etkenlerdir. Sizler küçük yaşlarda bunun bilincini oluşturma adına anlamlı bir adım attınız. Sizleri tebrik ediyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner341

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner398

banner346

banner149

banner378

Gebze'de hırsızlık iddiası
Gebze'de bir evden, içinde yaklaşık 350 bin liralık altın ve ziynet eşyası bulunan çelik kasayı çaldıkları...

Haberi Oku