GÜNDEM:
TARHAN: 'DURAĞI VAR, METROSU YOK”

30 Mart 2023 Perşembe 16:26

KOCAELİ’NDE 18 YILDA 80 BİN KONUTA İMAR AFFI VERDİ

17 Ağustos 1999 depreminden sonra Kocaeli’ndeki konutların yarısından fazlasının riskli olduğunu belirten Tarhan, “300 bin konut riskli, AKP iktidarı 18 yıldır 3 bin konut yapamadı, ama 80 binin üzerinde imara aykırı konutu affetti” dedi. Ayrıca okulların ve kamu binalarının da yenilenmediğini belirten Tarhan, AKP’nin 18 yıldır yönettiği Kocaeli’de depreme yönelik çalışmasının olmadığını dile getirdi.

“DURAĞI VAR METROSU YOK”

2018 yılında Gebze’de henüz çalışması başlatılmamışken metronun durak tabelalarını diken belediyeyi eleştiren Tarhan, “Düşünün 15 kilometrelik metroyu tamamlayamadılar, ama İstanbul’u eleştiriyorlar” dedi. Tarhan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin metroyu 2019 yerel seçim vaadi olarak kullandığını ancak seçimlerden sonra bütçesi yeterli gelmediğinden yapamayarak Ulaştırma Bakanlığı’na devrettiğini belirtti.

Kocaeli’de kenti içi ulaşımın, kent dışı ulaşımdan daha pahalı olduğunu söyleyen Tarhan, “Gebze’den Derbent 49 lira, düşünün, Gebze’den İstanbul’un Halkalısı, yani son durağı 22 lira tutuyor” dedi.

Kocaeli’nin trafik sorununun büyüdüğünü belirten Tarhan, “Kocaeli’nin trafik sorunları bir türlü çözülmedi. Kocaeli’de geçmişte Köseköy’den İstanbul’a herkes çalışmaya giderdi günübirlik, on dakikada bir tren vardı. Şimdi baktığımız zaman, Derbent’ten İstanbul’a trenle ulaşmak için en az 100 lira tren parası ödemeniz gerekiyor. Geçmişte trenle her tarafa ulaşabiliyordunuz, vapurlar Körfez’den İzmit’e, İzmit’ten Gölcük’e her on dakikada bir ulaşabiliyorlardı, ama bugün ulaşım durma noktasına gelmiş” dedi.

CENGİZ TOPEL HAVALİMANINA 5 KEZ AÇILIŞ YAPTILAR

Kocaeli’nin Kartepe semtinde yer alan ve 2010 yılında sivil uçuşlara açılan Cengiz Topel havalimanının kullanılmadığını belirten Tarhan, “Kocaeli sanayi kenti dedik, millî gelire en büyük katkıyı sağlıyor, dünyanın her ülkesine ihracat yapıyor ama ne yazık ki havaalanı var, ama uçuş yok” dedi. Ayrıca söz konusu havalimanı için 5 kere açılış yapıldığına dikkat çeken Tarhan, “dünyada bunun örneği yok” dedi.

2012’DE TEMELİ ATILAN HASTANE GÖLETE DÖNDÜ

2012’de AKP’li Çayırova Belediyesi tarafından yapılacağı belirtilen ve temeli atılan Çayırova Hastanesini gündeme getiren Tarhan, meclis kürsüsünde hastaneyle ilgili hiçbir çalışmanın yapılmadığına dair fotoğrafları gösterdi. Temeli atıldıktan sonra öylece bırakılan hastane arazisinin yağan yağmurla birlikte göl oluşturduğunu ifade eden Tarhan, “2014 seçimlerinde seçim vaadi olarak gündeme getirildi, 2021 ve 2022 yıllarında üst üste 2 kere ihale yapıldı. Ama bugün gölet halinde, hastaneden hala haber yok” dedi. Ayrıca Darıca’da bulunan Farabi Devlet Hastanesi’ne 2022 yılının Eylül ayından beri Başhekim atanmadığına dikkat çekti.

banner982
Anahtar Kelimeler
ChpKemal Kılıçdaroğlu
Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner376

banner375

banner377

banner981

4 günde 29 bin 98 vatandaş Kartepe Teleferiğini...
Açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gören Kartepe Teleferiğini 4 günde 29 bin 98 vatandaş kullandı

Haberi Oku