banner632
YAŞAM:
İYİ partiden kadına şiddete tepiki

21 Temmuz 2020 Salı 15:15

 Kadın cinayetleri siyasidir. Çünkü ülkemizde kadının, meclisten 2 saatte çıkartılan bir yasa kadar hükmü kalmamıştır. Bugün gözümüzü bir kadın cinayeti ile açmışken mecliste tartışılacak konu maalesef “sosyal medya “olacak.

Her gün ölüm tehdidi alan kadınlar yasalarla korunmalı ve yaşamalı. Çünkü biz "evet diyebildiğimiz kadar hayır da diyebilmek istiyoruz.

Hayatın her alanında mücadele eden kadınlar olarak hiçbir hakkımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Öldürülen kadınların fotoğraflarının yanına artık yenilerinin eklenmesini istemiyoruz.

Kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadele amacıyla Türkiye’nin “ilk imzacı devlet” olarak imzaladığı İstanbul Sözleşmesi’nin feshi değil, kadın cinayetlerinin durdurulması gündeme alınmalıdır. İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanun hayata geçirilmelidir.

Yaşam hakkımızın güvencesi olan İstanbul Sözleşmesi’nin tartışmaya açılmasını kabul etmiyoruz. İstanbul Sözleşmesi’ni tartışmaya açmak, şiddetin önünü açmaktır. Genç yaşta kadın cinayetine kurban giden Pınar Gültekin'e Allah'tan rahmet ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Dileğimiz kadın cinayetlerinin son bulduğu, kadın haklarının yasalarla güvence altına alındığı huzurlu, mutlu bir Türkiye’de yaşamak.

Pelin DÖNGE
İYİ Parti Kocaeli İl Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı


Misafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Ünlü Yıldızlar Gibi Tatil Yapmak İster Misiniz?
Yıllardır televizyonlarda ünlü isimlerin lüks tatillerini izleyip durduk. Kendinizi ünlü yıldızlar gibi...

Haberi Oku