banner462
YAŞAM:
Şaban Kalesinde Tabiat Anıtı Çalışmaları

27 Eylül 2016 Salı 10:28

Harşit Savunmasının yapıldığı "Şaban Kalesi"'nin Tabiat Anıtı envanter çalışmasına Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa BULUT, Güce Kaymakamı Mustafa KÖLEOĞLU, Güce Belediye Başkanımız Aytekin Geçgel ,12. Bölge Müdür Yardımcısı Hasan TERZİOĞLU, Giresun Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürü Ertan KUDUBAN, Bölge Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü teknik elemanlarının katılımı ile devam edildi.
Şehitlikler ve mevziler gezildi. 19 adet şehit mezarının ve 100 yıllık savaş mevzilerinin yaklaşık 500 m.'lik kısmı gezildi. Kalan bölümlerdeki çalışmalarımız devam edecektir.
Şaban Kalesi Şehitleri Belgeseli

Devr-i Alem Belgesel Program ekibi 15 yıldan beri Kafkas Cephesi ile ilgili yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Sarıkamış Harekatı, Kop Dağı Savunması, Sibirya'da Esir Kampları, Karadeniz'in Kurtuluş Destanı, Karadeniz'ın Çanakkalesi Harşit Savunması adı ile belgesel TV programları hazırlayan, başta TGRT Belgesel TV olmak üzere çok sayıda televizyon kanalında yayınlanan programlara bir yenisini daha ekledi. Güce Şaban Kalesi Şehitleri adı ile hazırlanan belgesel önümüzde ki günlerde birçok TV kanalında yayınlanacak. Belgeselin bir bölümünü Belgesel Yayıncılık Youtube hesabımızda ki https://www.youtube.com/watch?v=qxBhfgnsI20 linkinden izleyebilirsiniz.

İsmail Kahraman tarafından daha önce kaleme alınan "Karadeniz’in Çanakkale’si Harşit Savunması ve Trabzon’un Kurtuluşu" yazımızın aşağıda ki linkten okuyabilirsiniz.


http://www.belgeselyayincilik.com/karadenizin-canakkalesi-harsit-savunmasi-ve-trabzonun-kurtulusuMisafir Avatar
İsminiz
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner370

banner375

banner379

banner373

banner376

banner377

banner149

banner378

Ünlü Yıldızlar Gibi Tatil Yapmak İster Misiniz?
Yıllardır televizyonlarda ünlü isimlerin lüks tatillerini izleyip durduk. Kendinizi ünlü yıldızlar gibi...

Haberi Oku